5-В українська мова

25.02.2022

Асинхронно

 Тема:Урок мовленнєвого розвитку. Особливості будови розповіді та елементарного роздуму

1. Опрацювання теоретичного матеріалу. 

2. Прочитати зразки текстів, усно визначити тип мовлення.

Текст А.

   У народі існує повір’я, що від тих батьків, які не знають та не дотримуються звичаїв, народжуються діти, що стають вовкулаками. У день Святого Юрія така дитина перекидається вовком та бігає разом з іншими звірами лісом. Потім вона знову стає людиною. Живучи в людській подобі, вовкулака з людьми не вітається, до церкви не ходить, звичаїв людських не знає і знати не хоче.

Текст Б.

       Різдвяну зірку виготовляли, як правило, із звичайного решета, до якого прикріпляли промені, обклеєні різнокольоровим промасленим папером. Зірку прикрашали фольгою, яскравими стрічками та китицями. Усередину вставляли свічку, яку під час виконання обряду запалювали. Зірка була яскрава, виразна, акуратно й ретельно оздоблена. Це був традиційний атрибут обряду колядування.

Текст В.

      Людина не має права забувати народні звичаї, традиції, тому що душа її буде здpібнена. Не перейнявши від дідів та батьків усе найкраще з її народом надбаного, така людина не зможе це найкраще зберегти й передати  у спадок своїм дітям та онукам. Ось чому знати й берегти народні традиції та звичаї зобов’язаний кожен з нас.

3. Розгляньте будову тексту-роздуму. Визначте в тексті складові частини.


Верба завжди була для людей позначкою води на землі. Верба росла біля річок, ставків, струмків. Отже, правдивим є прислів’я: «Де сріблиться вербиця, там свіжа водиця».

4. Виконання творчого завдання. До поданих тез підібрати докази та висновки.

Правди не сховаєш (зразок тези: ніколи не слід обманювати).

4. Д/З. Усно скласти текст-роздум на самостійно обрану тему.



Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

8-А

5-А Головій Владислав, Мевшук Матвій, Тимошенко Захар (дистанційне навчання)

7-А Кучерук Артем