9-А
29.04.2021
Українська мова(2 уроки асинхронні)
Тема:РЗМ.Жанри мовлення.Особливості побудови оповідання. Написання оповідання на самостійно обрану тему.
1.Вибірково-розподільна робота
> Подані види висловлювань розподілити за стильовою приналежністю. Заповнити таблицю.
Казка, заява, наукова стаття, оповідання, замітка в газету, розписка, доповідь, повість, автобіографія, науковий опис, фоторепортаж, відгук; лист, протокол.
Види висловлювань
художнього стилю
наукового стилю
публіцистичного стилю
офіційно-ділового стилю
Жанри мовлення
оповідання | невеликий прозовий твір,в якому розповідається про подію чи кілька подій в житті героя |
відгук | це обмін враженнями про твір, фільм та інше, вираження свого ставлення до подій, героїв, вчинків |
лист | це письмове висловлювання, призначене для спілкування з кимось на відстані |
замітка | коротке повідомлення про якусь подію, що може зацікавити читачів |
Оповідання — це один із жанрів літератури, невеликий за розміром прозаїчний художній твір.
Оповідання бере свій початок від народних переказів про події і виникло дуже давно. Основні особливості оповідання: зображення переважно однієї події з життя головного героя; нетривалий час дії; основних дійових осіб дві-три.
оповідання – це один із видів розповіді. У його основі лежить епізод, випадок, подія. В оповіданні дія розвивається в певній послідовності.
Воно складається з трьох основних частин: зав’язка (подія, від якої починається розвиток інших подій), кульмінація (найгостріший момент у розвитку дії), розв’язка (заключна подія, що є результатом розвитку дії).
2.> Виділити в оповіданні зав'язку, кульмінацію і розв'язку.
ЛЮБІТЬ КНИГУ
Не дуже любив книгу Василько. От одного вечора ліг він спати та й узяв книжку перед сном почитати. А знав, що як лежачи книжку читаєш, псується зір і псується книжка. Лежить Василько, читає і задрімав.
І сниться Василькові, що він сам книжечка. От бере його, книжку-Василька, Оленка. Читає і водночас обідає. Борщ із ложечки капає на Василька-книжку. А потім ухопили Василька-книжку Міша і Вова. Почали на ньому різні дурниці писати. Далі ще гірше! Оленка почала Василька-книжку ножицями різати, малюнки вирізати. Уже Василько - книжка не книжка, а шмаття, в яке Оленка загорнула сніданок.
Так гірко та боляче зробилося Василькові, що він прокинувся. А прокинувшись, гасло про книжку склав: „Бережи книжку — це твій друг!” (За Остапом Вишнею).
Описи героїв, обстановки, природи підпорядковуються ідеї твору.
В основі оповідання можуть бути власні спостереження, розповіді інших людей. Воно має бути правдоподібним, хоча його можна доповнювати вимислом.
ПАМ’ЯТКА
«Як скласти оповідання на самостійно обрану тему тему»
1. Оберіть тему. 2. Доберіть заголовок, який би відповідав темі висловлювання. 3. Сформулюйте експозицію (події, які описуються автором до зав’язки). 4. Продумайте сюжетну лінію майбутнього твору (у процесі розвитку якої розвиватимуться зміст твору і характер персонажів). 5. Осмисліть наступні моменти, які мають бути у структурі твору (зав’язка, кульмінація, розв’язка). 6. Складіть план написання твору. 7. Складіть текст твору на самостійно обрану тему.
|
Складіть оповідання на самостійно обрану тему.
(Роботи надішліть на перевірку!)
Комментарии
Отправить комментарий