5-Б

 30.01.2022

Українська література(асинхронно)

Тема: Допитливий, чуйний, добрий хлопчик Олесь, його жага пізнати загадковий світ природи, уміння фантазувати, уявляти. Гідна поведінка Олеся як позиція особистості

Кажуть, душа кожної людини – глибокий колодязь, дивлячись у воду якого ми намагаємося побачити своє віддзеркалення. Та іноді , коли у воді колодязя чиєїсь душі ми не помічаємо свого обличчя, не відчуваємо схожості на себе або на своє оточення, ми не сприймаємо цю людину. Вона може бути ні поганою, ні хорошою(на наш погляд), і ми розуміємо її як дивакувату. І чомусь декого це обрважає. «Дивак..» - кидають інші, недвозначно знизуючи плечима. І майже ніхто не намагається глибше пізніти його. Саме спробу зрозуміти особливий світ, у якому живуть такі диваки, ми зробимо на сьогоднішньому уроці, аналізуючи образ Олеся.

1. Поміркуй! Обгрунтуй!




 Словникова робота

- Як ви думаєте, чому оповідання назване саме так? 

Диваком називали головного героя, оцінюючи його незвичну для сільських дітей поведінку, чутливість до природи, уразливість та прагнення до справедливості.

Розглянемо тлумачення слів

Дивак - це той, хто своєю поведінкою та вчинками викликає здивування.

Через те, що хлопчик любив природу і оберігав кожну травину, кожну тваринку, отримав прізвисько «дивак». Що означає фразеологізм «біла ворона»?
Біла ворона - цей вираз вживається для характеристики людини, яка вирізняється серед інших своєю поведінкою, зовнішнім виглядом. У наш час вираз «біла ворона» означає не тільки незвичайну людину, але й рідкісне явище.








2.Запишіть у зошит тему, ідею, жанр.

Жанр: оповідання. (Оповідання – невеликий прозовий твір про якусь подію з життя одного чи кількох героїв протягом короткого проміжку часу).


Домашнє завдання: дати відповіді на питання тесту за посиланням:

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

8-А

5-А Головій Владислав, Мевшук Матвій, Тимошенко Захар (дистанційне навчання)

7-А Кучерук Артем